Skupina Sumitomo

Kdo je společnost Sumitomo?

Společnost Sumitomo (SHI) Demag vznikla v roce 2008 sloučením skupiny Demag Plastics Group s divizí Plastics Machinery Division společnosti Sumitomo Heavy Industries, Ltd. Kromě vstřikovacích strojů vyráběných divizí Plastics Machinery vyrábí společnost Sumitomo Heavy Industries mimo jiné lodě, mosty, mobilní jeřáby, urychlovače částic, laserové systémy, zařízení pro manipulaci s materiály a zařízení pro diagnostiku a léčbu rakoviny. 

Počátky skupiny Sumitomo sahají až do roku 1615, kdy bývalý buddhistický mnich Masatomo Sumitomo (1585-1652) založil obchodní společnost s knihami a léky. Na sklonku svého života po sobě zanechal rozsáhlé písemné dílo, v němž vyložil své zásady a rady pro podnikatelskou činnost, které jsou dodnes ve skupině Sumitomo Group ceněny jako vodítko.

SpolečnostSumitomo Heavy Industries byla založena v roce 1888 pod názvem Kosakugata za účelem servisu a oprav strojů pro měděné doly. Měděný důl Besshi, který Sumitomo nepřetržitě spravovalo od roku 1691 do roku 1973, byl po dlouhou dobu jedním z nejvýznamnějších producentů mědi na světě. Položil základy k tomu, aby se skupina Sumitomo stala jedním z předních světových konglomerátů.

Divize strojů pro zpracování plastů působí v oblasti vstřikování i vyfukování plastů od počátku éry plastů. Sehrála rozhodující roli v kvalitativním i kvantitativním růstu plastikářského průmyslu v Asii.

Společnost Sumitomo si v Asii a Severní Americe vybudovala vynikající pozici na trhu s vysoce výkonnými a technicky vyspělými vstřikovacími stroji. Na asijském trhu je každý čtvrtý elektrický vstřikovací stroj značky Sumitomo. Od 90. let 20. století se společnost Sumitomo soustředí na vývoj a výrobu elektrických vstřikovacích strojů a v současné době patří bezesporu k technologické špičce v této oblasti. Rozhodující konkurenční výhodou je důsledné využívání odborných znalostí a klíčových technologií v rámci skupiny - zejména elektrických pohonů, které jsou speciálně vyvinuty pro vstřikování plastů.

Po akvizici skupiny Demag Plastics Group hraje nyní divize Sumitomo Plastics silnou roli i v Evropě. Spojením obou společností vznikla první globálně působící společnost v oboru vstřikování plastů, která má zastoupení na všech kontinentech a je vždy kompetentním a spolehlivým partnerem pro své mezinárodní zákazníky po celém světě.

Čtyřsetletá historie společnosti ukazuje, že Sumitomo Group není jen jednou z nejdéle existujících společností. Je také důkazem její velké ochoty přizpůsobovat se požadavkům trhu. Sumitomo úspěšně spojuje tradici s koncentrovanou inovační silou globální skupiny Sumitomo.

 

Přejít na Sumitomo Heavy Industries

Přejít na divizi strojů pro zpracování plastů