Nejdůležitější prvky plně elektrické a automatizační techniky na veletrhu Pharmapack 2023

Andrew Sargisson, regionální obchodní ředitel (Business Development Medical) ve společnosti Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH, vyjadřuje spokojenost, když přemýšlí o Pharmapack Paris 2023. Na veletrhu, který se konal na konci ledna 2023, představilo přibližně 300 vystavovatelů své inovace v oblasti zdravotnictví a farmacie přibližně 5 000 návštěvníků. "Ve srovnání s akcí před rokem, kdy stále panovala pandemie Corona, jsme zaznamenali mnohem vyšší návštěvnost," uvádí. Podle Sargissona se zvýšil zejména mezinárodní rozsah hostů, přičemž celkově dominoval evropský region.

Navzdory současné makroekonomické nejistotě způsobené válkou na Ukrajině byla nálada návštěvníků stánku společnosti Sumitomo (SHI) Demag pozitivní a proběhla řada zajímavých diskusí o budoucích projektech. "Mnoho společností sdílelo optimismus ohledně budoucnosti," říká Sargisson. Ačkoli se rozhovory točily především kolem energetické krize, společnost Sumitomo (SHI) Demag se svým rozsáhlým sortimentem plně elektrických strojů předvedla, jak dobře se jí daří tento problém řešit. Dalšími oblastmi, na které se návštěvníci zaměřili, bylo mikroformování a LSR. "Pro obojí nabízíme dostatek řešení," konstatuje přesvědčivě zdravotnický expert.

Pozoruhodný zájem vzbudila plně elektrická řada IntElect v rozsahu střední upínací síly (100 až 220 tun), o níž Sargisson prozradil, že skutečně oslovuje lékařský trh. Rozšiřuje: "Vzhledem k našim lékařským kompetencím a schopnosti tvarovat aplikace s extrémně přísnými tolerancemi ve velkých objemech nás tato řada staví do nejsilnější pozice v tomto odvětví. Naše vysoce přesná technologie přímého pohonu zajišťuje vyšší opakovatelnost a následně lékařské komponenty nejvyšší kvality. Pozoruhodné je, že tyto stroje jsou čisté, rychlé a tiché."

Stejně silná byla i zvědavost na nový stroj PAC-E, který byl na veletrhu K 2022 představen celosvětově. Novinka, která kombinuje energeticky účinný plně elektrický vstřikovací stroj společnosti s výjimečnou vysokorychlostní řadou El-Exis SP, nabízí pohled do budoucnosti. Zájem trhu o brzké zavedení tohoto systému je mimořádně vysoký, poznamenává Sargisson.

Dalším velkým lákadlem bylo průběžné doplňování automatizačních řešení. "Mnozí návštěvníci získávají větší povědomí o našich odborných znalostech v oblasti automatizace. Společnost Sumitomo (SHI) Demag, navržená speciálně pro prostředí výroby plastů, nyní vedle řady SAM-C s karteziánskou kinematikou rozšířila své automatizační portfolio o SAM-S, šestiosý hybridní robot Scara a lineární robot. Poskytuje tak budoucí možnosti automatizace od jediného dodavatele," dodává lékařský specialista.