Pokračování úspěchu plně elektrických vstřikovacích strojů

Na úvodní tiskové konferenci ke K 2022 představil Dr. Thorsten Thümen, vrchní ředitel pro technologie, vyvíjející se strategické zaměření společnosti. Hostům také jasně naznačil chystané produktové novinky, které budou na předním světovém veletrhu představeny jako exponáty a budou vycházet z úspěchů portfolia plně elektrických vstřikovacích strojů společnosti.

"Zaměřujeme se na globální rozšíření platformy IntElect, které nám otevře další oblasti použití," vysvětlil Dr. Thümen. Jedná se například o verzi "multi" pro efektivní výrobu více komponentů, stejně jako o vysoce výkonný IntElect S. Oba nové přírůstky budou pokrývat rozsah středních upínacích sil. Kromě toho budou k dispozici standardizované balíčky technologických zařízení pro LSR a fyzikální pěnění (MuCell).

 

Udržení PAC-E v souladu s trendy v oblasti balení

 

Dr. Thümen oznámil odpovídající expanzi v této oblasti, což svědčí o významu obalového trhu ve společnosti Sumitomo (SHI) Demag. Ta vychází z platformy El-Exis SP a zahrnuje budoucí dodávku "servo" varianty vybavené servočerpadly v rozsahu středních a vysokých uzavíracích sil pro další zvýšení energetické účinnosti, jakož i další doplnění balíčků zařízení pro procesní techniku.

Nejzajímavějším vývojem pro trh s obaly bude celosvětové představení nové řady vysokorychlostních strojů na veletrhu K 2022. Stroj s názvem PAC-E, který je zpočátku zaměřen na balicí aplikace vyžadující střední upínací sílu, Dr. Thümen stručně popsal jako spojení prvků platformy El-Exis a řady IntElect. Přesto se zcela novou vstřikovací jednotkou vyvinutou speciálně pro vysokorychlostní balicí aplikace.

 

Urychlení automatizačních plánů

 

Současně společnost pokračuje ve vlastním vývoji automatizačních řešení. SAM (Sumitomo (SHI) Demag. Automatizace. Machine.) koncept robotiky, který byl poprvé představen v loňském roce, zahrnoval SAM-C. Lineární čtyřosý robot s karteziánskou kinematikou pro standardní aplikace, který doplňuje dlouholetou spolupráci se společností Sepro a jejím lineárním čtyřosým robotem SDR.

Novinkou je inovovaná varianta robota SAM. Je určena pro složitější požadavky a kombinuje lineární osový systém s dalšími technologiemi. "Modely SAM jsou našimi vlastními automatizačními produkty. Konstrukce, software a technologie servomotorů pochází od naší společnosti," zdůraznil vrchní ředitel pro technologie.

Celkově se automatizační strategie společnosti skládá ze tří pilířů: "Easy Automation" je standardizované výrobní řešení, zahrnující vstřikovací stroj a robota. Je navrženo pro aplikace s rukojetí&place a rukojetí&box a nabízí uživatelům kompaktní půdorys výrobní jednotky, rozsáhlé manipulační funkce s plně integrovaným řízením robota. "Industry Solutions" kombinuje automatizační koncepty vyvinuté speciálně pro automobilový, spotřební a elektronický průmysl s automatizačními řešeními vytvořenými partnery pro speciální obalové a lékařské aplikace. A konečně "Automatizace na míru", která je založena na koncepcích vyvinutých regionálními odborníky umístěnými v centrech kompetence automatizace v Evropě, Asii a Americe.

 

Jít příkladem udržitelnosti

 

Představení celkem osmi plně elektrických strojů v rámci projektu "Act! Sustainably' na uznávaném veletrhu v Düsseldorfu, čtyři budou představeny na stánku společnosti Sumitomo (SHI) Demag (hala 15, D22) a další čtyři v oblasti oběhového hospodářství VDMA, Sepro (hala 12, stánek A36), ONI (hala 10, stánek F45) a Pagès (hala 13).

Kromě toho hraje ústřední roli webové softwarové řešení společnosti "myConnect", které prezentuje kritická data a informace pro rozhodování v reálném čase. "S výhledem do budoucna budou všechny nové stroje vybaveny touto centrální platformou, která nabízí širokou škálu plně síťových podpůrných služeb. Nyní byla rozšířena také o monitorování stavu. Kromě toho společnost Sumitomo (SHI) Demag řídí digitalizaci a implementaci systémů s podporou umělé inteligence až po platformu IoT, která spojuje všechny funkce," uvádí Dr. Thümen.

Ve své prezentaci na veletrhu K-Preview představil senior ředitel pro technologie jednotlivé exponáty, zdůraznil speciální technologické vlastnosti a prozradil další informace týkající se konkrétních aplikací. Další podrobnosti byly veřejnosti přislíbeny v předstihu před mezinárodním veletrhem.

Dr. Thümen se pokusil shrnout strategické vyhlídky, a to bez ohledu na souhrnné dopady nejistoty v globální ekonomice: "Naší strategickou ambicí je být mezinárodním dodavatelem systémů respektovaným pro naše průmyslově orientované aplikační znalosti s evropským zaměřením," oznámil. Základem pro to by mělo být globální postavení společnosti a s ním spojená síla. Vychází ze synergií mezi jednotlivými závody v Německu (Schwaig/Wiehe), Číně (Ningbo) a Japonsku (Chiba).

K tomu použil hydraulickou řadu Systec XL. S odkazem na to, že by se měly výrazně zkrátit dodací lhůty v Evropě, zákazníci v Asii získají přístup k dříve nedostupným strojům a zvýší se penetrace trhu v Jižní Americe.

S plně elektrickou řadou IntElect zůstává strategický směr nezměněn. Standardní aplikace budou i nadále realizovány v Čibě. Pro průmyslově orientovaná a individuální řešení budou stroje IntElect vyráběny v Německu.