První v oboru: Exkluzivní představení plně elektrické řady na veletrhu Fakuma 2023

Stánek společnosti Sumitomo (SHI) Demag na veletrhu Fakuma 2023 (B1-1105) je poprvé v historii výstavy vybaven výhradně elektrickými stroji. Společnost představuje možnosti platformy IntElect pro zpracovatele všech velikostí, kteří působí v každém výrobním odvětví a vyrábějí všechny typy aplikací. Se zvláštním důrazem na automatizaci a LSR.

Celkem osm exponátů, z toho čtyři na stánku společnosti (hala B1, stánek č. 1105), budou živé ukázky představovat také odborné znalosti společnosti Sumitomo (SHI) Demag v oblasti zpracování LSR na dvou různých trzích -   automobilový průmysl a zubní zdravotnictví. K dalším vrcholům partnerství patří premiéra v oblasti zahradnických produktů na bezkonkurenční vysokorychlostní řadě El-Exis SP. Příznačné pro výzvy v oblasti práce a produktivity, kterým zpracovatelé v současné době čelí, je i to, že společnost prezentuje své rozsáhlé kompetence v oblasti vlastní automatizace.

Společnost Sumitomo (SHI) Demag, která odráží problémy spojené s energetickou krizí, náklady na materiál, recyklovatelností a produktivitou, jež v současné době stále přetrvávají u globálních zpracovatelů polymerů, urychlila své strategické plány na zavedení svého portfolia strojů IntElect na všechny trhy. Poté, co před rokem dosáhla milníku 80 000. instalace stroje IntElect, bylo přidání dalších oblastí použití na veletrhu Fakuma, včetně vysoce výkonného stroje IntElect S pro tenkostěnné obaly v rozsahu střední uzavírací síly, pro světového dodavatele číslo jedna plně elektrických tvářecích strojů přirozeným přechodem.

 

Ideální pro balení

Na hlavním stánku byl představen stroj IntElectS s uzavírací silou 220 tun pro obaly, který dosahuje rychlého cyklu za sucha méně než 4 sekundy. Přímo řeší jeden z hlavních kolísavých provozních nákladů dnešních lisoven hromadných obalů - spotřebu energie. Živý exponát, navržený speciálně pro zpracování úzkých tolerancí a tenkostěnných obalů při vstřikovacích rychlostech dosahujících 350 mm/s, představuje výrobu recyklovatelných víček IML s hmotností výstřiků 28 gramů pro 500ml nádoby na margarín. Pomocí čtyřdutinového formovacího nástroje dodaného společností Bazigos jsou všechna víčka vyrobena z polypropylenu Borealis, monomerního materiálu, který je stoprocentně recyklovatelný. Do stroje je integrován robot s bočním vstupem od společnosti Campetella, specialisty na automatizaci, který účinně vyjímá víčka z formovacího nástroje a ukládá je na dopravní pás.

Ve spolupráci s dlouholetým partnerem Campetella představí společnost Sumitomo (SHI) Demag v hale A7, stánek 7208, jak mohou výrobci zahradnických květináčů zvýšit svou konkurenční výhodu díky rychloobrátkovému hybridnímu stroji El-Exis SP 250. Tato buňka na veletrhu Fakuma, která definuje efektivitu výroby, se skládá ze šestidutinového formovacího nástroje dodaného společností Glaroform, specialistou na květináče. S hmotností výstřiků 55 gramů vyžadují aplikace s tenkými stěnami tohoto druhu co nejvyšší rychlost vstřikování a dynamiku otevírání a zavírání. Při výrobě šesti květináčů každých 3,5 sekundy z mechanicky recyklovaného PP materiálu dodávaného společností Borealis je robot Campetella s bočním vstupem pohotově odebírá a ukládá na dopravník.

 

Dvě příležitosti vidět balíček LSR IntElect v akci

Na svém hlavním stánku bude společnost Sumitomo (SHI) Demag zdůrazňovat své příkladné kompetence pro zpracování LSR ve více dutinách, včetně kompatibility s rozhraním OPC-UA, na plně elektrickém vstřikovacím stroji IntElect 180/570-250. Za pouhých 19 sekund cyklu vyrobí tato sestava IntElect LSR 256 jednotlivých 15gramových těsnění z jednoho drátu s absolutní přesností a stabilitou.

Specialista na nástroje LSR, společnost RICO, dodává systém otevřených nástrojů s 256 dutinami. Materiál Elastosil od společnosti Wacker je dávkován prostřednictvím dávkovacího systému dodaného společností Reinhardt-Technik. Po každém výstřelu odebere integrovaný robot Sepro díly a vloží je do systému hnízdových trubek. Tento kompletní balíček LSR, který se vyznačuje nízkou spotřebou energie, zahrnuje vstřikovací jednotku, robota, vakuum a odvzdušnění. Pro zajištění plné sledovatelnosti dílů se rozhraní OPC připojuje k systému IntElect zpracovávajícímu data v reálném čase.

Návštěvníci stánku společnosti Reinhardt-Technik (hala A3, stánek 3313) budou mít možnost prohlédnout si další odvětví, kde převažuje zpracování LSR. Výroba chirurgických zubních ochranných krytů vyžaduje kombinaci nejtenčích stěn a silnějších korálkových geometrií. Pro dosažení této úrovně přesnosti lisování LSR dodávají specialisté na zdravotnické aplikace EMDE MouldTec nástroj pro lisování se čtyřmi dutinami s branami, který se vejde do velkorysého nástrojového prostoru stroje IntElect 75/420-65. Robot Demag SAM-C5 společnosti Sumitomo (SHI), který vyrábí dentální komponenty bez otřepů za 25 sekund, jemně vyjímá a ukládá dentální kryty do kontejnerů, čímž zajišťuje, že hygienické standardy nejsou nikdy ohroženy. 

 

Nekonečné možnosti automatizace

Robotika, která nadále doplňuje kompetence společnosti v oblasti celkové integrace a automatizace, bude převažovat na hlavním stánku společnosti Sumitomo (SHI) Demag i na čtyřech partnerských stáncích.

Řada SAM-C, zaměřená na "snadnou automatizaci", zahrnující skříňový robot s kartézskou rukojetí SAM-C5&a také řešení s rukojetí SAM-C3&place, představí možnosti malých rozměrů, které tyto vlastní roboty poskytují.

Svědčí o tom i kompaktní plně automatizovaný exponát IntElect 75, který je dodáván na klíč. Lineární robot SAM-C5 "handle&box", který vyrábí 25gramové odměrky každých 22 sekund pomocí nástroje 2+2 a polystyrenu od společnosti Ineos, nabízí uživatelům efektivní manipulační funkce a plně integrované robotické řízení. Součástí této buňky je skladovací a dopravní systém s vyrovnávací pamětí a integrovanou boxovací jednotkou určenou k přepravě průmyslových kontejnerů standardních rozměrů. Každý prvek byl zkonstruován odborníky na automatizaci společnosti Sumitomo (SHI) Demag přímo ve firmě. Vyrovnávací systém závislý na nástroji je k dispozici s volitelným odstraněním robota a přepínačem QS nebo bez něj.

Další stroj IntElect 75 na hlavním stánku demonstruje možnosti umístění rukojeti SAM-C3&. V kombinaci s pásovým dopravníkem a vtokovou frézou je každý prvek vstřikovacího procesu uzavřen v nízké výrobní buňce. Bez přerušení se na tomto exponátu budou vyrábět dvě spotřebitelská krycí víčka z vysokohustotního polyethylenu, která dodává skupina MOL. Během 25sekundového cyklu je do každé ze dvou dutin formy vstříknuto 32 gramů materiálu, přičemž kartézská vertikální teleskopická osa odebírá díly a ukládá je na uzavřený dopravník.

 

Automatizační projekty na míru přizpůsobené dané aplikaci

Při řešení složitějších a průmyslově specifických požadavků společnost Sumitomo (SHI) Demag nadále spolupracuje s mnoha průmyslovými a automatizačními partnery - všichni jsou odborníky ve svých oborech.

Dva vysokorychlostní exponáty IntElect doplňují nabídku přizpůsobených a automatizovaných zařízení na veletrhu Fakuma. Na pódiu Sepro (hala A1, stánek 1203) se budou na stroji IntElect S 130/520-460 lisovat čtyři kelímky každé 4 sekundy, a to z polypropylenu od skupiny MOL. Vyjímání a ukládání každé součásti z nástroje 4 dutinových forem dodaného společností Kebo zajišťuje efektivní, víceúčelový vysokorychlostní lineární robot Sepro.

Výrobcům zdravotnických a lékařských výrobků doporučujeme navštívit kompaktní buňku na klíč na stánku společnosti Hekuma (hala A7, stánek 7202). Kompletní zdravotnický balíček představuje kompetence společnosti Sumitomo (SHI) Demag při výrobě mikrosoučástek s extrémně úzkou tolerancí ve velkých objemech a nejvyšší rychlostí. S využitím dynamické technologie přímého pohonu na stroji IntElect S 100/470-250, který vyhovuje požadavkům čistých prostor a GMP, si návštěvníci mohou prohlédnout 32 dokonale rovných pipetových špiček, které jsou vyrobeny, odformovány a umístěny do příslušných stojanů za méně než 5 sekund. Nástroj s 32 dutinami od společnosti Schöttli zajišťuje rovnoměrné vyplnění každé dutiny 9 gramy polypropylenového materiálu, přičemž 6osý uchopovací systém HEKUtip zkonstruovaný společností HEKUMA automatizuje proces odformování a kontroly kvality.