Společnost Sumitomo (SHI) Demag jmenuje Axela Kunzeho novým výrobním ředitelem společnosti Wiehe

Novým výrobním ředitelem společnosti Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH ve Wiehe byl od 1. listopadu 2021 jmenován Axel Kunze, bývalý stážista z 90. let. Tento stěžejní závod, který zaměstnává 290 členů týmu a v současné době vyrábí téměř 1 000 strojů IntElect ročně, funguje také jako německé kompetenční centrum skupiny. "Mým hlavním cílem je zapojit a inspirovat zaměstnance k přizpůsobení procesů a ukázat, že kvality a výkonu, které jsou základem našeho úspěchu, lze dosáhnout s jasnou strukturou a odpovědností," vysvětluje 50letý ředitel.

Kunze, který je známý jako praktický a komunikativní šéf, již vyjádřil ochotu spolupracovat a učit se od kolegů, aby se zařízení ve Wiehe rozrostlo a ukázalo úroveň flexibility a spolehlivosti. "Durynsko nabízí jasnou výhodu v tom, že je dobře známé, přitahuje odborníky vysokého kalibru a poskytuje společnosti Sumitomo (SHI) Demag silnou tržní platformu pro další rozvoj našich plně elektrických strojních řad," poznamenává Kunze.

Výrobní závod ve Wiehe byl již vyčleněn pro rozvoj automatizace, zdůrazňuje Kunze, s cílem poskytovat zákazníkům veškerou procesní a systémovou podporu z jednoho zdroje. "Díky této investici ve Wiehe budeme zákazníkům dodávat balíčková řešení zahrnující stroje, automatizaci a periferie," zdůrazňuje Kunze. Podle nového výrobního ředitele bude montáž, zapojení a testování nových robotů SAM-C společnosti dalším krokem na této cestě k "one-stop-shoppingu".

Jako strojní inženýr s sebou Kunze do závodu přináší hluboké odborné znalosti spolu se silnými místními vazbami. Kunze vyrostl a navštěvoval školu ve Wiehe a jako žák desáté třídy přijal nabídku bývalého závodu VEB Plastmaschinenwerk Wiehe. Přímo ze střední školy absolvoval tříleté technické studium ve Wildau. Počátkem devadesátých let všechny tyto akademické znalosti upevnil diplomovou prací, která se zabývala koncepcí montáže elektronických rozváděčů ve spolupráci s firmou Mannesmann-Demag.

Protože v té době nebyly v tradiční strojírenské firmě žádné volné pozice, přijal Kunze místo u nedalekého německého dodavatele pro automobilový průmysl a postoupil na pozici vedoucího závodu. Téměř dvě desetiletí působil v Kentucky v USA, kde řídil výrobní systém společnosti Mubea a postupně se vypracoval na vedoucího provozu. Po návratu do svého rodného města a do společnosti, která ho nasměrovala na jeho kariérní dráhu, Kunze spojuje všechny tyto zkušenosti se zpracováním a štíhlou výrobou jako nový výrobní ředitel společnosti Sumitomo (SHI) Demag.