Společnost Sumitomo (SHI) Demag s hrdostí oznamuje, že se umístila na 94. percentilu celosvětově hodnocených společností podle celosvětově uznávané platformy EcoVadis pro hodnocení udržitelnosti. Společnost získala již druhý rok po sobě stříbrnou medaili a jen těsně jí unikla zlatá medaile. Toto opakované uznání podtrhuje neutuchající oddanost společnosti Sumitomo (SHI) Demag udržitelnosti, etice a odpovědným obchodním praktikám a poskytuje další ujištění, že strategie udržitelnosti společnosti se neustále vyvíjí správným směrem.
"Letos jsme se umístili mezi šesti procenty nejlepších ze všech globálních účastníků, což svědčí o tvrdé práci, kterou všechny naše týmy nadále věnují udržitelným postupům. Stačilo by jen o jedno procento více a získali bychom zlatou medaili," těší se Carsten Friedemann, ředitel pro dodržování předpisů společnosti. V roce 2022 získala společnost Sumitomo (SHI) Demag svou první bronzovou medaili EcoVadis, v roce 2023 postoupila na stříbrnou příčku a letos se v hodnocení opět vyšplhala nahoru.
Vzhledem k uctívanému úspěchu hodnocení EcoVadis a vzhledem k tomu, že se nyní do hodnocení zapojuje více společností, byla kritéria hodnocení zavedená v roce 2024 mnohem přísnější. "Abychom odráželi podnikatelský imperativ udržitelnosti, místo abychom oslabili význam těchto ocenění, zpřísnila společnost EcoVadis kritéria pro získání medaile tak, aby odrážela vyšší standardy ve všech čtyřech hodnocených oblastech," uvádí Thomas Kroha, který je ve společnosti zodpovědný za infrastrukturu, energetiku, životní prostředí a udržitelnost.
V roce 2023 byly stříbrné medaile uděleny společnostem, které dosáhly 25 procent nejlepších výsledků. V roce 2024 se stříbrná kritéria zvýšila na 15 procent nejlepších. Příznačné pro přechod k povinnému zveřejňování informací o ESG je, že počet společností, které žádají o hodnocení udržitelnosti od společnosti EcoVadis, vzrostl v roce 2024 o 134 procent. Společnost Sumitomo (SHI) Demag dosáhla v průměru 73 bodů ze 100, přičemž výrazné zlepšení bylo opět zaznamenáno ve všech kategoriích, včetně 80 bodů v oblasti životního prostředí a 70 bodů v oblasti práce a lidských práv, etiky a udržitelných zakázek.
Friedemann k tomu dodává, že společnost v uplynulých 12 měsících dosáhla několika největších milníků v oblasti udržitelnosti: "Dosáhli jsme první certifikace ISO 45001 v oblasti řízení bezpečnosti práce. Kromě toho jsme také odevzdali naši první podrobnou zprávu do projektu CDP (Carbon Disclosure Project), který pomáhá společnostem zvyšovat transparentnost sledováním emisí."
Pracovník odpovědný za dodržování předpisů dodává, že dalším progresivním krokem vpřed bylo připojení k iniciativě Science Based Targets Initiative (SBTI). Ta vyžaduje, aby společnosti do 24 měsíců předložily balíček opatření, jak chtějí dosáhnout CO2 neutrality. Ty jsou pak kontrolovány a vyhodnocovány podle vědeckých standardů. Mezi další úsilí, které společnost vyvíjí v celosvětovém měřítku, patří získání hodnocení A- v oblasti změny klimatu, hospodaření s vodou a odlesňování od společnosti CDP, zařazení do burzovních indexů udržitelnosti a získání zlatého standardu za inkluzi , rozmanitost a LGBTQ+.
"Každoroční hodnocení EcoVadis je pro naše zákazníky velmi důležité, protože jim poskytuje neutrální a nezávislé měřítko pro posouzení úsilí a pokroku naší společnosti," potvrzuje Kroha. "To, že jsme letos tak blízko k dosažení zlaté úrovně, znamená, že budeme i nadále zrychlovat naše úsilí, abychom tohoto cíle dosáhli v roce 2025."
"Udržitelnost je pro nás víc než jen slova nebo medaile. Je to žitá praxe, která upevňuje naši pozici v oblasti produktů, výroby a pohody zaměstnanců. A my jsme i nadále odhodláni rozvíjet každý aspekt a přispívat k udržitelnější budoucnosti, ne kvůli legislativě, ale protože je to správné, abychom zachovali naši planetu pro budoucí generace. Stříbrná medaile EcoVadis v kombinaci se všemi ostatními aktivitami je důkazem tohoto trvalého úsilí," chválí generální ředitel společnosti Sumitomo (SHI) Demag Christian Maget.
K dnešnímu dni bylo v hodnocení EcoVadis hodnoceno více než 130 000 společností, včetně mnoha světových zpracovatelů polymerů a výrobců strojů. Metodika zahrnuje zkoumání celého dodavatelského řetězce pomocí dotazníků a zpráv, na jejichž základě se udělují body v pěti kategoriích: práce a lidská práva, životní prostředí, udržitelné zadávání veřejných zakázek, uhlíkové hospodářství a etika. Body se zprůměrují a určí se celkový výsledek, čímž se zajistí zohlednění každého aspektu udržitelnosti.