Na mezinárodním veletrhu v Düsseldorfu společnost nejprve předvede schopnosti nového stroje a jeho udržitelnost na modelu PAC-E s upínací silou 350 tun. Následně budou následovat další tři varianty s upínací silou 420, 250 a 300 tun, což potvrzuje i Nomblot.
"PAC-E je globální vývojový projekt, který spojuje veškeré know-how naší společnosti z Německa a Japonska," prozrazuje Nomblot. Kloubové páky, desky, vázací tyče a plastifikační prvky včetně šroubů a válců byly vyvinuty v Německu, zatímco elektrické pohony a nově vyvinutá vstřikovací jednotka s vynikajícím vstřikovacím výkonem pochází z japonské mateřské společnosti skupiny.
Od stávajících hybridních obalových řad se PAC-E liší dvěma zásadními inovacemi. Především výhradně elektricky poháněné osy přinášejí až 50% úsporu energie. Přepočteno na úsporu 30 centů(€) za kW/h spotřeby elektrické energie to může výrobcům ušetřit přibližně 70 000 €/ 71 285 USD ročně, měřeno ve srovnání s vysokorychlostním hybridním balicím strojem. Kromě toho mazání kloubové páky již nezpůsobuje problémy s čistotou; jelikož se jedná o konstrukci se zcela uzavřeným okruhem, je bez úniků. Místo toho je olej odsáván, filtrován a recyklován. Tím odpadá nutnost čistit kloubovou páku, což má pro zákazníky další výhodu v podobě snížení spotřeby oleje.
Menší stopa v každém smyslu
Nejenže je snížená spotřeba energie PAC-E méně náročná na zdroje, ale také rozměry stroje jsou kompaktnější. Vychází vstříc volání zákazníků po prostorově úsporných strojích. Ředitel pro rozvoj obchodu s obaly potvrzuje, že ačkoli je balicí stroj PAC-E kratší a užší, zachovává si vynikající výkonnost stávající hybridní řady v kombinaci s výraznou energetickou účinností a větší čistotou. Chrání výrobce obalů před dalším nedostatkem zdrojů a nejistotou, stejně jako před kolísavými cenami energie.
Díky vstřikovacímu výkonu 550 mm/s lze PAC-E použít také pro tenkostěnné a potravinářské obaly s IML, potvrzuje Nomblot. "Tento stroj umožní zpracovatelům vyrábět ještě tenčí a lehčí obaly, což povede k výraznému snížení surovin, odpadu a přepravních nákladů." Další vynikající příklad toho, jak společnost Sumitomo (SHI) Demag pokračuje v plnění svého zákona! Sustainably ethos.
Skupina je i nadále zcela oddána trvalé udržitelnosti, uvádí odborník na obaly. "V rámci tohoto ekologického závazku přijímáme rozhodná opatření, když prohlašujeme, že všechny budoucí inovace, stroje a zařízení jsou nyní vyráběny zcela s ohledem na toto poslání a na digitální produktový pas EU (DPP)."
K demonstraci schopností systému PAC-E bude v předváděcí expozici společnosti K 2022 (hala 15, stánek D22) použita forma se 72 dutinami dodaná společností Z-Moulds, která každou minutu vyrobí 2100 uzávěrů na neperlivé nápoje 26/22. HDPE kopolymer Eltex HD5211EA-B dodává společnost Ineos Olefins & Polymers Europe, přičemž společnost Polar Bear představí svůj pokročilý systém chlazení dutin a odvlhčování nástrojů. Pro optimální kontrolu kvality prochází 100 % všech nápojových uzávěrů kamerovým kontrolním systémem Intravis.
Uvedení systému PAC-E na trh začíná v polovině roku 2023, počínaje 350 tunami. Společnost plánuje postupně uvádět na trh zbývající velikosti síly upínání.