Superrychlý IntElect S spojuje úsporu energie s produktivitou balení na veletrhu Fakuma

Letos v říjnu představí tým společnosti Sumitomo (SHI) Demag, který se zabývá balením, jak přechod na plně elektrický pohon v portfoliu strojů této společnosti pomáhá výrobcům rychloobrátkových hromadných obalů snížit spotřebu energie o více než polovinu a současně zvýšit produkci.

Při výrobě obalů se vždy jednalo o vyvážení rychlosti zpracování a nákladů. Nyní je úkolem tohoto odvětví také snížit dopad na životní prostředí. Hlavní expozice společnosti Sumitomo (SHI) Demag v oblasti balení na veletrhu Fakuma 2024 bude jako první světový lídr v oblasti plně elektrické účinnosti demonstrovat, jak vysokorychlostní řada IntElect S pomáhá zpracovatelům šetřit zdroje a zvyšovat výkonnost energeticky nejúčinnějším, nejekonomičtějším, prostorově a časově nejúspornějším způsobem.

 

Zpracování obalových materiálů co nejefektivnějším způsobem přímo řeší jeden z hlavních provozních nákladů lisoven hromadných obalů - spotřebu energie. "Probíhající inovace, k nimž dochází v oblasti vstřikování plastů, ukazují, jak moc jsou efektivita a udržitelná hodnota v souladu se současnými a budoucími trendy v oblasti balení," uvádí ředitel pro rozvoj obchodu s obaly Arnaud Nomblot.

 

"Kolísající náklady na energii vytvářejí nejistotu. Zejména pro výrobce obalů, kde energie představuje nejvyšší a nejnepředvídatelnější náklady. Aby se tomu zabránilo, považuje se nyní za nezbytnou rychlá opakovatelnost zpracování a snížení množství odpadu v kombinaci s polovičními náklady na energii," zdůrazňuje Arnaud Nomblot.

 

Využití technologie přímého pohonu je základem strategie skupiny v oblasti balení. Donedávna bylo vyrovnání síly a rychlosti hybridních balicích strojů nemyslitelné. Společnost Sumitomo (SHI) Demag však nyní celosvětově instalovala více než 80 000 plně elektrických strojů a spojila všechny své zkušenosti s trhem se znalostmi aplikací, aby se dostala dopředu a poskytla zpracovatelům obalů kombinaci produktivity, spolehlivosti a úspory energie.

 

Abychom pomohli uvést tyto příležitosti do kontextu na veletrhu Fakuma 2024, předvede společnost Sumitomo (SHI) Demag na hlavním stánku (B1-1105) spolu s vybranými důvěryhodnými partnery, jak řada IntElect S překonává předchozí generace balicích strojů a zároveň pomáhá zpracovatelům úzkých tolerancí a tenkostěnných obalových vík a nádob snížit spotřebu energie o více než polovinu.

 

Rychlejší a efektivnější

Na letošní výstavě obalů je k vidění stroj IntElect 2 S 220/660-1400, který efektivně vyrábí čtyři zdobené potravinářské nádoby z PP, s integrovaným robotem IML s bočním vstupem. To vše za méně než čtyři sekundy. "Doba cyklu u plně elektrické řady S začíná přibližně na čtyřech sekundách," zdůrazňuje Arnaud Nomblot. "Optimalizace pohybu nástroje, polohy trysky, rychlosti dávkování, vstřikování a vyhazování výrazně zvyšuje produktivitu. Kombinace úspory nákladů a zvýšené výkonnosti může v některých případech vést k návratnosti investice do 18 měsíců," tvrdí Arnaud Nomblot.

 

Během živé expozice bude stroj IntElect S 220 tun vyrábět na čtyřdutinovém vstřikovacím nástroji dodaném společností Société Nouvelle Caulonque nádoby na mléčné výrobky a pomazánkové máslo IML o objemu 250 ml a hmotnosti výstřiků 45 gramů. Bezproblémové a přesné vkládání etiket do balicího stroje zajišťuje automatizovaný systém IML dodaný společností Pagès Group, vysoce kvalitní etikety dodává společnost iPB Printing B.V. a materiál společnost TotalEnergies.

 

"V kombinaci s řadou PAC-E, která snižuje náklady na energii o polovinu pro velkovýrobce nápojových uzávěrů a tenkostěnných obalů, jsou nyní související výhody plně elektrických technologií ještě více dostupné pro obalové aplikace," poznamenává Arnaud Nomblot. Již brzy bude celosvětově uveden na trh stroj PAC-E s hmotností 350 tun a hned po něm stroj s hmotností 420 tun.