Společnost Sumitomo (SHI) Demag uvádí na trh první řadu robotů vlastní značky

Společnost Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH, Schwaig, představí na svém stánku na veletrhu Fakuma 2021 návštěvníkům veletrhu své první sériové řešení robotů s vlastní značkou. Nový vývoj SAM-C (Sumitomo Demag. Automation. Machine - Cartesian), založený na dvou kompaktních řešeních "handle&place", bude zpočátku zahrnovat čtyři velikosti užitečného zatížení - tři, pět, deset a 20 kg - přičemž platforma SAM se bude v příštích dvou letech postupně rozšiřovat o další kinematické a funkční prvky robota.

"Se systémem SAM-C se nám podařilo zkonstruovat nejmenší automatizovanou vstřikovací buňku, která se skládá z robota a manipulační techniky," vysvětluje Jürgen Schulze, ředitel automatizace. Schulze zdůrazňuje další výhody této plně automatizované výrobní linky s kompaktními rozměry: "Nabízíme vysokou dostupnost systému s minimem oprav a údržby, a to díky vlastní technologii servomotorů Sumitomo (SHI) Demag a technologii pohonů a vedení s nízkými nároky na údržbu. Díky odpovídající vakuové technologii přinášejí systémy také výrazné úspory energie."


Rozšíření strategie automatizace


Společnost Sumitomo (SHI) Demag rozšiřuje a posiluje svou nabídku robotických řešení. Partnerství se společností Sepro se rozšiřuje na mezinárodní úrovni a sortiment robotů se výrazně posiluje o vlastní roboty. Centrální komponenty, jako jsou pohony, jsou dodávány z dceřiné společnosti Sumitomo Drive Technologies - Lafert Group v Itálii.

Nové roboty SAM byly navrženy speciálně pro vstřikovací stroje s velikostí uzavírací síly mezi 50 a 500 tunami a pro standardní aplikace s dobou cyklu 10 sekund a více. Zákazníci mohou těžit z procesní a systémové technologie od jednoho dodavatele, doplněné o hardwarovou a softwarovou integraci řízení robotické technologie do vstřikovací jednotky a výrobně optimalizovanou robotickou mechaniku plně přizpůsobenou strojům Sumitomo (SHI) Demag. "S našimi roboty SAM mohou zákazníci těžit z atraktivního poměru ceny a výkonu zahrnujícího kompletní vstřikování a automatizaci, včetně shody s označením CE," říká Schulze.

Pomocí komunikačního systému IO-Link lze k automatizačnímu systému připojit inteligentní senzory a akční členy. Řada SAM tak plně vyhovuje budoucím požadavkům Průmyslu 4.0 a Smart Manufacturing. Všechny roboty navíc obsahují webové softwarové řešení společnosti "myConnect". Tato centrální platforma poskytuje zákazníkům přímý přístup k široké škále plně síťových podpůrných služeb, které pomáhají lépe řídit neefektivitu, snižovat náklady, optimalizovat celkové náklady na vlastnictví, odstraňovat chyby a minimalizovat prostoje.


Strategicky optimalizováno pro naše stroje


Společnost Sumitomo (SHI) Demag používá robotickou technologii k automatizaci svých vstřikovacích strojů již od poloviny 90. let 20. století. Až dosud se společnost spoléhala na řešení externích partnerů. Včetně od roku 2009 standardního robota SDR Sepro. Do dnešního dne byly tyto roboty použity v různých velikostech pro nejrůznější zpracovatelské aplikace. Schulze zdůrazňuje: "Toto partnerství bude zachováno jako základní prvek v rámci nové platformy Sumitomo Robotics, která spojuje všechny naše automatizační aktivity. S roboty vlastní značky SAM však přidáváme nový prvek k dosažení našeho strategického cíle - optimalizovanou systémovou technologii navrženou speciálně pro vstřikovací stroje Sumitomo (SHI) Demag."

V reakci na rostoucí požadavky trhu, včetně lékařského, zdravotnického, leteckého, automobilového, elektronického a obalového odvětví, zaměřila společnost Sumitomo (SHI) Demag své úsilí na vývoj škálovatelných jednotek s více automatizačními funkčními prvky. Kromě robotiky věnovala společnost zvláštní pozornost dopravníkovým pásům a bezpečnostním prvkům a také aplikaci jedinečných výrobních řešení specifických pro proces vstřikování, včetně manipulačních, skladovacích a vyrovnávacích systémů.


Roboty IntElect s řadou pohybů


U robotiky je vždy nejdůležitějším hlediskem hodnota. Každé automatizační řešení musí řešit konkrétní úkol, být škálovatelné a nabízet dobrou návratnost investice. Často jako výsledek zvýšeného výkonu, lepší kvality, opakovatelné přesnosti a snížení plýtvání.

"Standardizovaná výrobní řešení, která lze flexibilně používat, méně zásahů pracovní síly, nízké nároky na údržbu a kompletní jednotky, které se vejdou do nejmenšího stávajícího výrobního prostoru, patří mezi klíčové aspekty, které zákazníci z oblasti lisování plastů požadují. Naše nová robotická platforma tyto požadavky zcela splňuje," vysvětluje Schulze.

Na veletrhu Fakuma 2021 se představují dvě řešení "handle&place". Model SAM-C10 se představuje na aplikaci LSR IntElect o hmotnosti 130 tun. Na druhém exponátu předvádí společnost Sumitomo (SHI) Demag automatizaci dekorace ve formě (IMD) v rámci výrobní buňky IntElect 220 tun. Konstrukce vertikální osy, která je klíčovým diferenčním konstrukčním prvkem . "Pro aplikaci IMD je optimalizace výšky dosaženo pomocí kompaktní teleskopické osy," oznamuje ředitel automatizace.