One stop shopping - strojní a procesní technologie z jednoho zdroje

Společnost Sumitomo (SHI) Demag prosazuje systémovou integraci, zaměřuje se na udržitelnost a představuje řešení pro moderní sítě prostřednictvím Průmyslu 4.0. Schwaig, září 2021 - Na veletrhu Fakuma 2021 představí společnost Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH, Schwaig, řadu nových produktů, kterými se prezentuje jako kompetentní strojírenský partner a hybatel inovativních a udržitelných inovací.

 

Plně elektrické vstřikovací stroje pro LSR, IMD, lékařské a obalové aplikace

 

Veletržní prezentaci podpoří tři plně elektrické vstřikovací stroje řady IntElect a jeden z řady obalů El-Exis SP.

Stroj IntElect 130/520-450, včetně balíčku LSR, předvede nejmodernější vstřikování elastomerů integrované s dávkovacím systémem Servomix Z200 od partnerské společnosti Nexus Elastomer Systems GmbH, Eberstalzell (Rakousko). Při své úvodní prezentaci světovému odbornému publiku předvede exponát LSR výrobu axiálního těsnění pro automobilový průmysl ve volném tvaru. "16 dutin, bez otřepů, žádná konverze," uvádí lapidárně Henrik Langwald, ředitel pro automobilový průmysl & Electronics.

IntElect 220/660-1100, vybavený speciální plastifikační jednotkou pro zpracování křišťálově čistého vícevrstvého PC, demonstruje všechny výhody IMD v jediném bezproblémovém procesu. Proces dekorace IMD, který automatizuje výrobu emblémů pro exteriérové aplikace v automobilovém průmyslu, zahrnuje zpětné vstřikování druhého povrchu pomocí jediného obrazu a následné bezkontaktní čištění v boxu s laminárním prouděním. "Tento čistý prostor třídy ISO 7 a plně automatizovaný proces dobře koresponduje s naší novou koncepcí 'handle&place'," vysvětluje Langwald.

Potvrzením kompetencí společnosti v oblasti digitalizace a rozhraní je plně automatizovaná a vysoce efektivní výrobní buňka pro technické zdravotnické díly. Exponát je zaměřen na stroj IntElect S 100/460-250 s automatizačním systémem od společnosti Waldorf Technik GmbH, Engen, který je založen na patentovaném systému Vario Tip FSS německého partnera. "Nekompromisní design tohoto odborného exponátu předvádí výrobu lékařských dílů a uzávěrů pro inzulínové stříkačky, a to na šestnáctidutinové formě v celkové době cyklu přibližně šest sekund," uvádí Anatol Sattel, ředitel pro zdravotnictví.

Model El-Exis SP 250 opět dokazuje své vysokorychlostní schopnosti při výrobě aplikace pohárků. Hybridní stroj pro balení působivě demonstruje vysokou rychlost, uživatelskou přívětivost a odolnost. "Otevírání a zavírání stran je nejrychlejší na trhu," hlásí Arnaud Nomblot, ředitel pro obaly.

"Původ krátkých dob cyklů a rychlosti vstřikování 1 000 mm/s lze připsat hydraulickému akumulátoru. Díky tomu mohou zpracovatelé vyrábět ještě tenčí a lehčí obaly, což vede k výraznému snížení nároků na suroviny, odpadu z obalů a přepravních nákladů."

 

Trvalé sledování stavu stroje

 

Další zajímavostí ve stánku je slavnostní uvedení řady systémů pro trvalé sledování stavu strojů. Snižují náklady na údržbu při zachování spolehlivosti, lze je použít k určení skutečného stupně opotřebení, což umožňuje včasné odhalení a optimální plánování údržby ke konci životnosti vstřikovacího stroje. S využitím monitorování stavu lze spolehlivě analyzovat složité procesy přímo na stroji. Umožňuje sledovat kritické parametry, což obvykle vyžaduje značné úsilí a prostředky.

"Na veletrhu Fakuma 2021 představíme tři možnosti, které lze implementovat ve všech modelových řadách," informuje Dr. Thorsten Thümen, senior ředitel pro technologie. "První možnost pomáhá udržet plně elektrické stroje trvale energeticky účinné a výkonné. Další slouží k optimalizaci parametrů hydraulického oleje stroje a udržení kvality komponent. Třetí spolehlivě monitoruje řídicí napětí v celé řadě vstřikovacích strojů," vysvětluje.

 

Nový slogan "Act! Udržitelně": Sumitomo (SHI) Demag se plně zavazuje k udržitelnosti

 

Na veletrhu Fakuma 2021 upozorňuje společnost Sumitomo (SHI) Demag zejména na ekologický pokrok, kterého je v rámci výroby dosahováno. Nový slogan "Act! "Udržitelně", kterému je společnost zcela oddána a který je základem všech budoucích inovací, bude komunikován napříč celým stánkem. Pevně začleněno do firemního a CSR prohlášení společnosti, budou předváděny pouze stroje a zařízení, které přispívají k tomuto prohlášení o udržitelnosti.

 

Síťové nástroje a webový software pro Průmysl 4.0 odolný vůči budoucnosti.

 

Všechny roboty a stroje společnosti, které splňují všechny budoucí požadavky na síťové propojení a komunikaci v kontextu Průmyslu 4.0, jsou nyní kompletně přizpůsobeny řídicímu, monitorovacímu a integračnímu rozhraní OPC/UA. Kromě toho společnost Sumitomo (SHI) Demag představuje své pokročilé webové softwarové řešení myConnect. Tato centrální platforma poskytuje zákazníkům přímý přístup k široké škále plně síťových podpůrných služeb. Systém myConnect navíc pomáhá zlepšit řízení neefektivních činností, snížit náklady, zlepšit celkové náklady na vlastnictví, odstranit chyby a minimalizovat prostoje.

 

Neprůhledná onyxová skořepina z ABS vyrobená ve spolupráci se společností Sepro.

 

V další zajímavé expozici bude dlouholetý automatizační partner Sepro Robotique vyrábět onyxovou skořepinu na plně elektrickém vstřikovacím stroji IntElect 130/520-450. Pomocí nástroje vytvořeného společností Polar-Form Werkzeugbau GmbH, Lahr, bude dvoubarevný černobílý průsvitný vrstvený minerál přesvědčivě replikován v ABS. Inovativní aplikace této složitosti vyžaduje vstřikovací stroj s nejvyšším výkonem, maximální dynamikou, největší přesností s vynikající energetickou bilancí, podpořený stejně optimalizovanou automatizační platformou společnosti Sepro.