Michel Carreiro jmenován novým generálním ředitelem společnosti Sumitomo (SHI) Demag Brazil

S účinností od 10. září 2021 byl Michel Carreiro potvrzen jako nový generální ředitel společnosti Sumitomo (SHI) Demag do Brazil (SDBR). Nahradí Christopha Riekera, který nedávno odešel a vedl společnost po mnoho let.

Carreiro je zodpovědný za prodej strojů Sumitomo (SHI) Demag v Brazílii a Jižní Americe - zejména v Argentině, Chile, Peru a Kolumbii - a je také pověřen řízením celé strategie zákaznického servisu v regionu, včetně dodávek náhradních dílů. "Budu nadále rozvíjet naši prodejní a tržní strategii v tomto regionu a odpovídajícím způsobem motivovat náš tým, abychom dosáhli silných synergií a dosáhli našich společných cílů," uvedl 45letý Carreiro.

Posílení týmu SDBR, rozšíření penetrace domácího trhu a růst podílu společnosti v definovaných strategických segmentech jsou Carreirovy hlavní ambice. Odborník na trh se rovněž zaměřuje na posílení zákaznického servisu, rozvoj poradenské praxe a propagaci klíčové role, kterou hrají nejnovější aplikační technologie globální společnosti. Liebig  vítá Carreira na jeho nové manažerské pozici: "Jsme potěšeni, že se nám podařilo získat tak zkušeného profesionála v oboru, který se těší velkému respektu svých kolegů z oboru vstřikování plastů a má za sebou tak solidní prodejní výsledky."

Carreiro označuje své jmenování za největší výzvu své dosavadní profesní kariéry: "Vést tak úspěšnou společnost, jako je Sumitomo (SHI) Demag, je pro mě velkou ctí. Vzhledem k naší špičkové produktové řadě - zejména našim nejmodernějším plně elektrickým strojům - vypadají budoucí vyhlídky na brazilském trhu již nyní slibně. Jsem opravdu hrdý na to, že mohu spolupracovat s takovými průkopníky v oblasti technologií snižujících spotřebu energie, které nedělají kompromisy v oblasti vysoké přesnosti, kvality a produktivity."

Carreiro zdůrazňuje, že se zavázal udržovat mezi zaměstnanci ducha spolupráce a pospolitosti: "Týmová práce je základem našeho étosu a nakonec budeme i nadále společně dosahovat vize společnosti prostřednictvím soudržnosti, empatie a silné komunikace," dodává generální ředitel.

Vzhledem k vysokým nákladům na energii v Brazílii má podle Carreira brazilská pobočka vynikající pozici pro růst trhu díky zavádění plně elektrických strojů. Zdůrazňuje výzvy a uvádí, že v současné době je zde vysoká koncentrace jednoduchých strojů s nízkou úrovní technologie. Přesto Carreiro vyjadřuje přesvědčení, že sladěním silných stránek společnosti s potřebami zákazníků lze snížit spotřebu elektrické energie a zvýšit efektivitu výroby. "Odvětví obalů a spotřebního zboží dosahuje v Brazílii vysokých prodejů. Jak ukazuje obliba vysokorychlostní řady El-Exis SP, potenciál trhu je vynikající a má silný základ pro budoucí růst."

Carreiro pracuje v plastikářském průmyslu již více než 25 let, svou profesní kariéru zahájil v roce 1995 jako inženýr pro zpracování plastů po absolvování renomované brazilské technické školy SENAI Mario Amato v São Bernardo do Campo/São Paulo. "Poté jsem získal titul z obchodní administrativy a marketingu na Fundação Santo André," poznamenává Carreiro. V současné době dokončuje studium MBA v oboru řízení podniku na Fundação Getulio Vargas."

Carreiro pracoval 16 let jako mechanický inženýr prodeje u místního výrobce vstřikovacích lisů a jako aplikační specialista pro globální skupinu. Obě pozice zahrnovaly úzkou podporu zákazníků při vývoji nejlepších technických a obchodních řešení pro jejich zařízení. Od roku 2013 zastává Carreiro odpovědnou obchodní pozici, která mu poskytuje solidní základy a rozsáhlé znalosti v oblasti automatizace a aplikační techniky.