Nové regionální sídlo společnosti Sumitomo Heavy Industries v Evropě

Sumitomo Heavy Industries, Ltd. (SHI), globální lídr v různých průmyslových odvětvích, oznámila založení nové regionální společnosti Sumitomo Heavy Industries (Europe) B.V. s centrálou v nizozemském Amstelveenu.

Tento strategický krok posiluje závazek společnosti SHI vůči Evropě, která je pro společnost klíčovým trhem s přibližně 60 podniky řízenými a provozovanými ve všech čtyřech segmentech SHI: Mechatronika, Průmyslové stroje, Logistika a stavebnictví a Energetika a životní prostředí.

"Evropa je pro společnost SHI klíčovým regionem a toto založení posiluje naše odhodlání efektivně sloužit našim evropským zákazníkům a podporovat růst na celém kontinentu," uvedl Shaun Dean, senior viceprezident společnosti SHI a výkonný ředitel Sumitomo Heavy Industries (Europe) B.V.

"Společnost SHI Europe BV uvolní synergie v oblasti prodeje, služeb a infrastruktury a podpoří lepší spolupráci a řízení v zájmu evropského úspěchu našich podniků. Bude katalyzátorem inovací a růstu a zajistí další úspěch skupiny na tomto dynamickém trhu."

Nová společnost si klade za cíl posílit růst optimalizací provozní dokonalosti a realizací strategických iniciativ mezi evropskými podniky; rozšířit svůj dosah na trh posílením vlivu společnosti SHI na trh v Evropě i mimo ni; prosazovat udržitelnost podporou stále rostoucích evropských ekologických iniciativ a předpisů v rámci skupiny; a rozvíjet různé talenty podporou mobility a rozvoje talentů.

S bohatým 135letým dědictvím v poskytování špičkových řešení ve čtyřech segmentech se společnost SHI může pochlubit vedoucím postavením na trhu mechatroniky (motory, přenos výkonu a řízení) prostřednictvím zavedených evropských dceřiných společností, jako jsou Sumitomo (SHI) Cyclo Drive Germany GmbH, Hansen Industrial Transmissions NV, (Belgie) Lafert S.p.A. (Itálie) a Invertek Drives Ltd (Velká Británie).

V segmentu průmyslových strojů společnosti Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH a Leifeld Metal Spinning GmbH, výrobci řešení pro lisování plastů a strojů pro tváření kovů, a Sumitomo (SHI) Cryogenics of Europe, která nabízí řešení pro zdravotnictví se sídlem v Německu a Velké Británii, dále upevňují globální přítomnost společnosti SHI.

Segmenty logistiky a stavebnictví poskytují špičkové stavební stroje a systémy pro manipulaci s materiálem s vynikajícími ekologickými parametry a provozními vlastnostmi.

Společnost Sumitomo SHI FW Energie B.V. Group rovněž přispívá k dekarbonizované budoucnosti prostřednictvím inovativních technologií a digitalizace.

"Pro společnost SHI v Evropě i celosvětově nastávají vzrušující časy," dodal pan Dean. "Nová společnost a regionální centrála v Evropě posiluje náš závazek k budoucímu růstu jednotlivých podniků i celé skupiny."

Slavnostního otevření na začátku ledna se zúčastnili klíčoví pracovníci, včetně Shinjiho Shimomury, prezidenta a generálního ředitele společnosti SHI, Toshiharu Tanaky, výkonného viceprezidenta a generálního ředitele globalizačního oddělení společnosti SHI, a Floor Gordonové, náměstkyně starosty města Amstelveen.

Součástí ceremoniálu bylo "Kagami biraki", tradiční japonský rituál rozbíjení sudu se saké, který symbolizuje blahobyt a štěstí do budoucna.