Společnost Sumitomo (SHI) Demag jmenovala ředitele pro technologie

Společnost Sumitomo (SHI) Demag oznamuje jmenování pana Martina Pütze, který má za úkol řídit urychlení technologických inovací v rámci skupiny a ve všech dceřiných společnostech.

Schwaig, duben 2024 - Společnost Sumitomo (SHI) Demag jmenovala zkušeného odborníka ve strojírenství pana Martina Pütze na pozici senior ředitele pro technologie, aby podpořil budoucí technologický vývoj.

Pan Pütz, uznávaný akademik z IKV (Institut pro zpracování plastů) v oboru strojírenství, přináší bohatou perspektivu v oblasti inovací, kterou získal díky svým hlubokým a různorodým zkušenostem v různých funkcích. Na své profesní dráze prošel pan Pütz od inženýra vstřikovacích procesů přes různé technické a obchodní manažerské pozice až po posledního globálního senior ředitele pro inženýrství a inovace ve společnosti Gerresheimer AG, která je globálním poskytovatelem řešení pro farmaceutický, zdravotnický a kosmetický průmysl.

Jako senior ředitel pro technologie je zodpovědný za budování jasné agilní inženýrské strategie společnosti. To zahrnuje dohled nad odděleními výzkumu a vývoje, aplikačních technologií, školení a technického řízení produktů skupiny. Byl mu také přidělen úkol posílit aplikační technologie jako třetí pilíř podnikání společnosti v rámci dceřiných společností, vedle prodeje a servisu strojů. Působištěm pana Pütze bude výrobní závod ve Schwaigu.

Generální ředitel Gerd Liebig v komentáři k tomuto nejnovějšímu jmenování do vedení uvádí jako velmi přínosné silné aplikační zkušenosti vedoucího pracovníka v kombinaci s jeho mnohostrannými znalostmi v oblasti zdravotnické techniky: "Inovace jsou tím, co odlišuje společnost Sumitomo (SHI) Demag. Odtud pramení naše přidaná hodnota. Vzhledem k tomu, že se prostředí zpracování a vývoje strojů mění stále rychleji, schopnost realizovat tento inovativní duch při zachování orientace na zákazníka a zaměření na sladění vývojového úsilí nás posune před ostatní dodavatele na trhu."

Martin Pütz komentuje: "Inovace se nedějí jen v jednom oddělení. Vyžaduje spolupráci napříč jednotlivými funkcemi, která je spojena se společným cílem.  Spojujeme vývoj technologických aplikací, strojů, digitálních služeb a praktických školení. Můžeme tak urychlit implementaci našich řešení a proaktivně se přizpůsobovat měnícím se požadavkům trhu. Jsem nadšený, že se mohu připojit k týmu společnosti Sumitomo (SHI) Demag v této fázi její vzrušující technologické a inovační cesty."