Společnost Sumitomo (SHI) Demag posiluje své zastoupení v České republice a na Slovensku

Japonsko-německý výrobce vstřikovacích strojů Sumitomo (SHI) Demag bude od 1. dubna 2021 obsluhovat český a slovenský trh prostřednictvím nově založené obchodní a servisní společnosti Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery Česko spol. s r.o. Jednatelem společnosti byl jmenován David Svoboda se sídlem v Praze.

"Naše pracovní agentura ESINTE již řadu let úspěšně podporuje zákazníky v České republice a na Slovensku. Nová dceřiná společnost využije naše odborné znalosti v oblasti procesního a aplikačního inženýrství a bude na těchto silných základech stavět, aby mohla ještě intenzivněji poskytovat poradenství na těchto dvou trzích," říká Siegfried Köhler, ředitel korporátního prodeje v evropské centrále společnosti Sumitomo (SHI) Demag. "Jsme velmi rádi, že jsme do čela této nové dceřiné společnosti jmenovali dlouholetého odborníka na plasty Davida Svobodu."

Generální ředitel Svoboda k tomu říká: "Mnoho našich nových konzultantů pracuje v oblasti zpracování plastů již řadu let a skutečně rozumí specifickým potřebám místních trhů. Díky těmto kombinovaným zkušenostem můžeme reagovat na vysokou poptávku po systémových řešeních a technologiích specifických pro dané aplikace. Naši zákazníci nyní mohou přímo využívat zkušeností celé skupiny v klíčových odvětvích, včetně zdravotnické techniky, obalů a automobilového průmyslu.

"Blízkost k zákazníkovi navíc zajišťuje ještě rychlejší reakční dobu. Přímá linka na vývoj, plánování projektů a výrobu v naší německé mateřské společnosti přináší přímé výhody našim zákazníkům sídlícím v České republice a na Slovensku," dodává Svoboda.

V posledních letech společnost Sumitomo (SHI) Demag výrazně rozšířila svou přítomnost na trhu a zvýšila svůj podíl, zejména na strategických trzích. "Českou republiku i Slovensko považujeme za důležité růstové trhy. A to i přes současnou slabost automobilového sektoru," vysvětluje Köhler. "Zlepšování procesů a další zvyšování spokojenosti zákazníků prostřednictvím další expanze ve východní Evropě je dalším logickým krokem. Jsme hrdí na to, že můžeme oznámit tuto silnou dceřinou společnost
pro Českou republiku a Slovensko, která investuje do servisních konceptů orientovaných na budoucnost a intenzivního technického poradenství zaměřeného na konkrétní aplikace."