Roadshow se zaměřením na produktivitu

Ať už se zpracovatelé plastů v budoucnu vydají jakoukoli cestou, produktivita podpořená konektivitou a digitalizací bude nevyhnutelně v popředí.

Schwaig, duben 2024 - Na zahajovací akci první mobilní roadshow společnosti Sumitomo (SHI) Demag, která se koná ve Schwaigu, definoval generální ředitel Gerd Liebig jasný plán společnosti, který je připraven podpořit zpracovatele v jejich úsilí o zvýšení efektivity, objemu výroby a v konečném důsledku i zvýšení provozních zisků.

V projevu k novinářům a médiím z celé Evropy pan Liebig označil produktivitu za jednu z největších výzev naší doby. "Výroba ve všech průmyslových odvětvích je ovlivňována mnoha silami. Vedle investic do vysoce výkonných, rychle cyklických a energeticky účinných strojů jsou rozhodujícími oblastmi, na které je třeba se zaměřit, eliminace neefektivních procesů, snižování množství odpadu a udržení pracovní síly."

Vzhledem k tomu, že skupina úspěšně zahájila programy optimalizace výroby ve firmách Schwaig, Wiehe, Ningbo a Chiba, pan Liebig zdůrazňuje, že společnost Sumitomo (SHI) Demag má nyní kapacitu na výrobu 8 000 nových vstřikovacích strojů ročně.

"Díky našemu mezinárodně zaměřenému průmyslu, technologiím, prodeji, servisu, kvalitě a dodavatelskému řetězci a silnému zastoupení ve východním a západním světě si společnost Sumitomo (SHI) Demag zajistila silnou konkurenční výhodu," volá generální ředitel.

Před sedmi lety přijal Liebig odvážné rozhodnutí přeměnit Wiehe na plně elektrický výrobní závod. "Toto rozhodnutí podpořila udržitelnost. Avšak vzhledem k tomu, že naše plně elektrické řady strojů mohou při podpoře automatizace, digitálních nástrojů a podpory školení více než zdvojnásobit výkon, má prozíravost investovat do plně elektrické výroby potenciál generovat nadprůměrný růst pro naše zákazníky."

V Evropě je v současné době více než 90 % dodávek strojů společnosti plně elektrických. Po úspěchu ve zdravotnictví a elektronice se nyní podíl plně elektrických strojů zvyšuje v obalovém, spotřebním a automobilovém sektoru. Předvídajíc tento vývoj, společnost Sumitomo (SHI) Demag předběhla vývoj a v loňském roce uvedla na trh vysokorychlostní stroje IntElect S a obalové řady PAC-E. Společnost je přesvědčena, že do roku 2025 dosáhne více než 25% podílu na plně elektrickém evropském trhu.

O tom, že technologie hrají na této cestě důležitou roli, svědčí i to, že pan Liebig využil během tiskové konference příležitosti a představil nejnovějšího vedoucího pracovníka Martina Pütze. Jedním z hlavních úkolů, kterými byl Martin Pütz pověřen jako senior ředitel pro technologie, je posílit aplikační technologie jako třetí pilíř podnikání dceřiných společností. To zahrnuje tři z digitálních kompetencí, které jsou prezentovány na putovní výstavě - myAssist,  myConnect a activeMeltControl.

"Provozuschopnost strojů je jedním z nejsilnějších měřítek produktivity. Spolehlivost zabraňuje časově náročnému přerušení výroby," poznamenává pan Liebig.  Mobilní exponát, který je navržen tak, aby pomáhal zákazníkům rychleji diagnostikovat, odstraňovat a řešit problémy, ukazuje, jak stroje využívající myConnect těží z rychlejšího odhalování a odstraňování chyb a kvalitnějších komponent. Zařazení nástrojů, jako je myAssist, umožňuje výrobcům rychleji se přizpůsobit změnám parametrů zpracování.

Návštěvníci putovní výstavy, vybaveni 25mm šnekem a dvoubřitým nástrojem, zpracovávajícím PP, se na vlastní oči přesvědčí o okamžitých výhodách efektivity IntElect. Uživatelé pak mohou prozkoumat, jak plně využít funkce k opakovanému prodloužení doby cyklu a výrobě ještě většího množství komponent s nižšími náklady pro jejich podnik a životní prostředí.

Cestování plně funkčního plně elektrického vstřikovacího stroje IntElect2 75/420 po dobu čtyř měsíců po Evropě je vzrušující a zároveň mimořádně náročné, prohlašuje pan Liebig.

"Organizačně je pro nás tato roadshow velkou výzvou; dostat stroj do kamionu bylo mimořádně náročné. Těšíme se, že na našich cestách představíme stovkám zákazníků jeho kompaktnost, digitální a automatizační schopnosti a nejnovější vývoj v oblasti zpracování regranulátu a recyklovaných materiálů."

 

Chcete-li zaregistrovat účast na místní akci, navštivte prosím https://roadshow.sumitomo-shi-demag.eu/roadshow.