Rustam Alijev byl jmenován novým ředitelem pro rozvoj obchodu v automobilovém průmyslu & Electronics

Rustam Alijev byl jmenován novým ředitelem pro rozvoj obchodu v automobilovém průmyslu & Electronics ve společnosti Sumitomo (SHI) Demag s platností od 1. května 2022. Rustam nahradil Henrika Langwalda, který ze společnosti odešel na vlastní žádost. Vystudovaný průmyslový inženýr řídí kromě automobilového průmyslu a elektroniky také technologické obory IMD (in-mould decoration), IML (in-mould labelling) a LSR (liquid silicone). Obory, které společnost Sumitomo (SHI) Demag v posledních letech intenzivně rozvíjela a v nichž Rustam již hraje vlivnou roli jak z technologického hlediska, tak i na trhu.

Sedmatřicetiletý muž začal svou kariéru ve společnosti v roce 2011, nejprve v interním prodejním týmu v Německu, poté přešel do mezinárodního prodeje. Od konce roku 2015 byl Alijev manažerem pro klíčové zákazníky v oddělení rozvoje obchodu s automobilovou & elektronikou, kde byl zodpovědný za strategický rozvoj a podporu významných zákazníků. Jako člen týmu LSR se od roku 2019 staral také o integraci technologie LSR napříč obchodními divizemi spolu s plněním souvisejících úkolů v oblasti rozvoje trhu a odpovídajícího prodeje.

Alijev o sobě říká, že je rodákem ze společnosti Sumitomo (SHI) Demag, a protože dobře zná firemní procesy, má pevnou představu o vnitřní kultuře a o tom, co motivuje zaměstnance  . Říká: "Naši zákazníci mě také dobře znají. S kolegy spolupracujeme v duchu důvěry již řadu let a jsme na sebe navzájem závislí." Při popisu této produktivní pracovní morálky ujišťuje, že se plánuje další posilování.  "Mými nejdůležitějšími strategickými cíli jsou další posílení a rozvoj oddělení, rozšíření tržních podílů a další upevnění našeho talentu na trhu, který nás prezentuje jako zavedeného dodavatele technologicky vyspělých a vysoce kvalitních výrobků."

Při oznámení aplikací, které chce konkrétně dále rozvíjet, Alijev zdůrazňuje, že specializované klastry včetně interiéru, elektronických komponentů a osvětlení jsou již nyní nastaveny tak, aby generovaly další růst. Odklon od spalovacích motorů k vozidlům s neutrálním klimatem a nízkými emisemi a autonomní řízení povedou k rychlému nárůstu poptávky po senzorech. Kromě toho digitální propojení vozidel povede ke zvýšené poptávce po komunikačních technologiích ve vozidlech.

Podle jeho odborného názoru jsou dalšími megatrendy, které budou v příštích letech nadále přetvářet automobilový průmysl, multimédia a informační systémy pro řidiče. To znamená, že automobilový a elektronický průmysl se budou i nadále prolínat.

V tomto vysoce konkurenčním tržním prostoru je společnost Sumitomo (SHI) Demag díky svým pokročilým kompetencím v procesech, jako jsou IMD, IML a LSR, ve výhodě, navrhuje Alijev. Kromě toho se budou dále rozšiřovat a úspěšně distribuovat další aplikační technologie, jako jsou termosety, pěny, vícesložková technologie a přetlačování elektronických součástek. Dalším důležitým strategickým krokem je plánovaný přesun společnosti, která od příštího roku přesune výrobu velké řady strojů Systec do čínského města Ningbo.