SAM Automation & Digitální monitoring debutuje na italském trhu

Na veletrhu PLAST 2023 v Miláně představuje společnost Sumitomo (SHI) Demag Italia robotickou řadu vlastní značky a dva energeticky úsporné a kompaktní stroje IntElect vybavené digitálními nástroji a vzdáleným monitorováním.

Hala 24, stánek D152 - 5. až 8. září 2023

Společnost Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery (Italia) představuje na veletrhu PLAST 2023 dva nejmodernější exponáty. Vzhledem k ústředním tématům zaměřeným na udržitelnost a úspory energie jsou na stánku D152 v hale 24 v centru pozornosti dva energeticky úsporné 130tunové modely IntElect vybavené systémem monitorování a dálkové diagnostiky myConnect.

Společnost Sumitomo (SHI) Demag, která se prezentuje jako "komplexní" dodavatel vyspělých a udržitelných plně elektrických vstřikovacích systémů, uvede na italský trh své systémy stavu stroje. Modulární platforma myConnect, která je připojena jak ke kompaktnímu exponátu IntElect pro automobilový průmysl, tak k vícesložkovému stroji IntElect Multi, poskytuje nástroje pro neustálé sledování parametrů stroje a výrobních dat odkudkoli. 

Široká škála různých funkcí, určených k minimalizaci přerušení a zachování výrobních plánů, bude předvedena na speciálním digitalizačním terminálu společnosti. Návštěvníci si budou moci prohlédnout živě snímaná data z obou výrobních buněk společnosti IntElect.

Vzhledem k tomu, že se očekává, že čtyřdenní akce přiláká více než 60 000 návštěvníků, generální ředitel Paolo Zirondoli zdůrazňuje význam italského trhu a příležitostí v tomto odvětví. "Obaly a zdravotnictví si nadále vedou velmi dobře a spotřební zboží zůstává stejně důležité jako kdykoli předtím. Všechna tato odvětví jsou uspokojována našimi plně elektrickými stroji řady IntElect. Poptávka po těchto efektivních strojích zůstává vysoká."

Zirondoli dodává, že zákazníci stále častěji vyhledávají kompletní výrobní balíčky včetně strojů a integrované robotiky, a uvádí, že chtějí "vše z jednoho zdroje".  Potvrzuje hodnotu toho, že je nyní možné získat robotiku určenou speciálně pro vstřikovací stroje, a dodává: "SAM (Sumitomo (SHI) Demag. Automatizace. Machine) je naše vlastní řada robotů. Je plně integrovaná do výrobní buňky a zákazníci nyní mohou využívat výhod malého vstřikovacího stroje, který se skládá z robota a technologie pro manipulaci s materiálem." Jedná se o první prezentaci SAM Automation na italském trhu.

Pomocí průmyslového standardizovaného komunikačního systému "IO-Link" lze k automatizačnímu systému připojit inteligentní senzory a akční členy. Řada SAM tak plně vyhovuje budoucím požadavkům Průmyslu 4.0 a inteligentní výroby. Všechny roboty navíc obsahují webové softwarové řešení myConnect společnosti Sumitomo (SHI) Demag. Poskytuje zákazníkům přímý přístup k široké škále plně síťových podpůrných služeb, které pomáhají lépe řídit neefektivitu, snižovat náklady, optimalizovat celkové náklady na vlastnictví, odstraňovat chyby a minimalizovat prostoje.

Na stánku společnosti PLAST je představen robot IntElect 130/520-560 vybavený rukojetí SAM-C5&place . Buňka, která vyrábí kryt tyče automobilové převodovky, je vybavena synchronizovaným pásovým dopravníkem. Každý prvek vstřikovacího procesu je uzavřen ve výrobní buňce s nízkou výškou, která je až o 50 % menší než běžné plně uzavřené buňky. "Ve spojení s úplným řízením stroje, plnou mechanickou a softwarovou integrací, ochrannou klapkou pro ochranu obsluhy a výsuvnými dveřmi je výsledkem kompaktní výrobní buňka, která je dodávána s plným certifikátem CE," uvádí generální ředitel italské společnosti.

Dalším zajímavým exponátem je vícekomponentní vstřikovací stroj IntElect. Stroj IntElect multi 130/520x520-450h-250v, který demonstruje zkušenosti společnosti na tomto trhu, je vybaven druhou, vertikálně umístěnou vstřikovací jednotkou s elektrickým otočným stolem. Při zpracování kombinace tvrdých a měkkých plastů - ABS a TPE - mohou návštěvníci vidět ve výrobě elektronický joystickový ovladač, uvádí Zirondoli. "Historicky byly vícesložkové stroje používané na trhu se spotřebním zbožím konstruovány na velké ploše, aby se do nich vešel nástroj a otočný stůl. Zvětšením prostoru formy na stroji IntElect Multi se týmu společnosti Sumitomo (SHI) Demag podařilo zkonstruovat energeticky účinný, dynamický, vícekomponentní stroj, který je ještě kompaktnější."

Pro plynulé a rychlé otáčení formy mezi vstřikováním prvního a druhého materiálu je rozhodující servotechnologie a paralelní funkce stroje IntElect. Kromě zajištění dokonalé polohy komponent  pro přijetí druhého vstřiku vede tato vyšší přesnost k mnohem kratší době cyklu ve srovnání s dřívějšími koncepcemi vícekomponentního vstřikování.