Společnost, která je i nadále považována za jednoho z největších uchazečů o přímé řešení problémů produktivity výroby na celém světě, realisticky vnímá budoucí investiční překážky. Slabost trhu je důsledkem dalšího poklesu investiční ochoty v automobilovém, elektronickém a stavebním průmyslu. "Ve střednědobém horizontu se oživení investiční aktivity v těchto odvětvích neočekává. Poklesy, které zažíváme, byly prohloubeny tržními podmínkami, které nemůžeme ovlivnit. Stejně jako tato průmyslová odvětví se musíme prioritně zaměřit na to, jak přizpůsobit a upravit naše klíčové kompetence a výrobní kapacity, abychom co nejlépe podpořili naše zákazníky a tyto širší průmyslové transformace," vysvětluje Christian Maget, generální ředitel společnosti Sumitomo (SHI) Demag.
Přístup k celosvětové výrobní síti se závody v Německu, Japonsku a Číně znamená, že společnost Sumitomo (SHI) Demag je v silné pozici, aby mohla diverzifikovat relativní silné stránky společnosti s cílem přinést snížení nákladů a zvýšení efektivity. "Tato rozhodnutí, která dnes přijímáme, mají za cíl zajistit naši budoucnost v Německu a optimalizovat efektivitu výroby v celém výrobním procesu," dodává Christian Maget.
Nový generální ředitel společnosti je rozhodnut, že soustředění se na odborné znalosti v oblasti inženýrství a automatizace v Německu a omezení jednodušších výrobních úkolů bylo vždy strategickým směrem, kterým se společnost vydala. "Založení našich odborných oblastí v těchto výrobně zkušených lokalitách a těžení ze zavedených dodavatelských řetězců je jasnou konkurenční výhodou. Současné výzvy na trhu nás jednoduše přiměly k přehodnocení a posunutí těchto plánů o několik let dopředu," říká Christian Maget.
Koncept solidarity zůstává i nadále v popředí plánovaného snižování počtu zaměstnanců se strukturálními změnami ve výrobě v německých závodech. Hlavním cílem je nabídnout atraktivní balíčky pro předčasný odchod do důchodu. "Po čtyřech letech tržní krize a zániku důležitých trhů, jako je Rusko, již náš výrazný nárůst tržního podílu a naše pozice lídra na trhu plně elektrických strojů nestačí k vyrovnání této tržní krize. Ani v letošním, ani v příštím roce nevidíme žádné aktuální oživení trhu ve zmíněných odvětvích. Vzhledem k tomu, že se krize trhu v oblasti vstřikovacích strojů neomezuje pouze na Německo, ale zasahuje velkou část Evropy, USA a Čínu, nemůžeme ji již kompenzovat prostřednictvím našeho mezinárodního obchodu," komentuje Anatol Sattel, CSO společnosti Sumitomo (SHI) Demag.
V důsledku strategické synergie mezi japonskou centrálou společnosti a výrobními závody v Číně jsou výhody tohoto nového výrobního rámce několikanásobné. Snížení nákladů a zvýšení efektivity nejen zrychluje dobu výroby strojů, ale také zlepšuje globální dostupnost portfolia plně elektrických strojů společnosti. Umožňuje společnosti Sumitomo (SHI) Demag plynuleji se přizpůsobovat měnícím se tržním momentům a rozšiřovat svou globální působnost.
Anatol Sattel dodává: "To nám dává výraznou strategickou a zákaznicky orientovanou výhodu, protože to umožňuje agilní výrobu a lokální automatizaci a hromadné úpravy na základě požadavků zákazníků a služeb. Přestože se archetypální model výroby strojů neustále mění, plně elektrický pohon zůstává naší konkurenční a efektivní výhodou."