Společnost Sumitomo (SHI) Demag zdvojnásobuje výrobní kapacitu strojů v Číně

Společnost Sumitomo (SHI) Demag China uspořádala ve svém závodě v Ningbo za přítomnosti místních politických představitelů slavnostní položení základního kamene a uvítala tak zahájení výstavby nové výrobní haly o rozloze 4 000 m2. Za účasti starosty a městských zastupitelů z okresu Beilun generální ředitel Pietro Scattarreggia při této příležitosti oznámil, že větší závod připravuje půdu pro budoucí růst, vytvoření 50 nových pracovních míst a zdvojnásobení výrobní kapacity.

Scattarreggia uvádí, že nový závod, který získal povolení k zahájení výstavby koncem roku 2022, by měl být otevřen na podzim roku 2023 u příležitosti 25. výročí výroby skupiny v Číně. V kontextu obrovského tržního potenciálu generální ředitel potvrdil, že asijský trh obecně, zejména automobilový průmysl a elektromobilita v Číně, je na vzestupu. "Poté, co jsme v roce 2021 zažili nejsilnější výkon v historii společnosti a následné hospodářské zpomalení v loňském roce v důsledku omezení politiky koronaviru, zůstává výhled do budoucna velmi pozitivní," potvrzuje Scattarreggia.

Rozšířením výrobní haly v Ningbo získá tým nejen více prostoru pro výrobu většího počtu strojů, ale také rozšíření výroby o stroje Systec Servo s větší tonáží. "Dosud byla naše výroba omezena na stroje s upínací silou do 1 000 tun. Vzhledem k poptávce po větších přesných komponentech znamená možnost rozšířit naše portfolio výrobků až na 1 500 tun, že můžeme výrazně zkrátit dodací lhůty pro zákazníky v Číně a Asii," uvádí Scattarreggia. To především uvádí jako strategický důvod pro rozšíření.

Řada Systec Servo, která se vyznačuje absolutní přesností, vynikající stabilitou a odolností, nabízí díky své koncepci hybridního pohonu výrobcům automobilů, bílé techniky a spotřebních komponentů výkonný a energeticky účinný systém. S plnou procesní integrací pro flexibilní a všestrannou výrobu větších komponent.

Řada Systec se ideálně hodí pro tyto požadavky na zpracování, uvádí Scattarreggia. Pro podporu výroby těchto větších a těžších strojů jsou ve výrobní hale v Ningbo instalovány silnější jeřáby.

Kromě toho se společnost Sumitomo (SHI) Demag China nadále snaží snižovat uhlíkovou stopu své výroby. Instalace nového solárního systému o rozloze 7 000 m2 v září loňského roku znamená, že závod může fungovat prakticky nezávisle na místních dodávkách energie, tvrdí generální ředitel.

V posledních letech pocítilo mnoho výrobních závodů v Číně dopad přídělu elektrické energie. Díky solárnímu zdroji již závod v Ningbo nebude budoucími příděly ovlivněn. "To má velký význam pro stabilitu výroby," uzavírá Scattarreggia.