Společnost Sumitomo (SHI) Demag předala zákazníkovi 80 000. plně elektrický stroj na veletrhu K 2022

Významným milníkem pro plně elektrickou řadu strojů IntElect společnosti Sumitomo (SHI) Demag je předání 80 000. modelu na veletrhu K 2022 zástupci dlouholetého zákazníka TE Connectivity se sídlem ve švýcarském Schaffhausenu. Rychlý a energeticky úsporný stroj IntElect 2 S 100/470-110 bude umístěn ve výrobním závodě v maďarské Esztergomi, kde bude vstřikovat technické komponenty určené pro automobilový průmysl.

"Předání 80 000. stroje společnosti TE Connectivity opět potvrzuje kvalitu našich výrobků z pohledu našich zákazníků a jejich následnou loajalitu," potvrdil Liebig před akcí. "Jako světového lídra na trhu plně elektrických vstřikovacích strojů zákazníci oceňují naše řešení pro úspornou, energeticky účinnou a rychlou výrobu. Navíc i nadále vycházíme vstříc jejich požadavkům na integrované výrobní buňky s malou plochou."

Od roku 1986 dodala společnost Sumitomo (SHI) Demag společnosti TE Connectivity během této dlouholeté spolupráce trvající více než 35 let více než 500 vstřikovacích strojů.  Více než polovina tohoto strojového parku, který japonsko-německý výrobce strojů instaloval v řadě evropských a mezinárodních  poboček skupiny, byla jako specialista na výrobky pro připojení a snímače plně elektrická.

Tento milníkový stroj expeduje závod společnosti ve Wiehe v Durynsku. Právě zde společnost Sumitomo (SHI) Demag po přechodu na novou výrobu již šest let vyrábí výhradně své plně elektrické vstřikovací stroje řady IntElect. Společnost, která má své pobočky v Německu, Japonsku a Číně, tvrdí, že je světovým lídrem na trhu plně elektrických vstřikovacích strojů. Navíc více než 90 % jejích strojů a vyrobeno s odpovídajícím pohonem.

TE Connectivity je globální technologický lídr se sídlem ve Švýcarsku a silným zastoupením v USA. Založení společnosti ve Švýcarsku se datuje od roku 1973, kdy byla v Lucernu zaregistrována obchodní kancelář s názvem AMP (Schweiz) AG. V současné době společnost TE Connectivity navrhuje, vyrábí a prodává širokou škálu řešení pro konektivitu a senzory pro dopravu, průmyslové aplikace, zdravotnictví, energetiku, datovou komunikaci a domácnosti. V roce 2021 dosáhla společnost obratu 14,9 miliardy dolarů a v současnosti zaměstnává více než 85 000 lidí, včetně více než 8 000 inženýrů.