Společnost Sumitomo (SHI) Demag se připojuje ke komunitě R-Cycle

S 80 000 plně elektrickými stroji v provozu po celém světě se společnost Sumitomo (SHI) Demag výrazně zaměřuje na udržitelný a zdroje šetřící provoz vstřikovacích strojů v průmyslu zpracování plastů. Společnost je součástí skupiny Sumitomo Group, která sídlí v Japonsku a má pět výrobních závodů - jeden v Japonsku, dva v Německu a dva v Číně. Se svými téměř 800 mil. Euro obratu v letošním roce - je společnost Sumitomo (SHI) Demag světovou jedničkou v oblasti plně elektrických vstřikovacích strojů a nabídne R-Cycle-Community a celému průmyslu své silné odborné znalosti v oblasti plastových obalů, jako jsou tenkostěnné obaly a kbelíky.

Společnost Sumitomo (SHI) Demag je přesvědčena, že široká spolupráce v rámci celého hodnotového řetězce plastových obalů bude mít největší dopad na transformaci lineární na oběhovou ekonomiku. Využití digitálních pasů výrobků může navíc přinést výhody pro mnoho oblastí našeho každodenního podnikání. Digitalizace je pro oběhové hospodářství klíčová a může přenést potřebnou transparentnost do různých procesních kroků v řetězci - ať už pro efektivnější třídění plastů v procesu recyklace, nebo jako nosič informací při komunikaci mezi různými strojními a zpracovatelskými operacemi v kontextu aplikací Průmyslu 4.0.

Christoph Wynands, produktový manažer pro balicí stroje ve společnosti Sumitomo (SHI) Demag, vysvětluje: "Jako specialista na tenkostěnné obaly v potravinářském průmyslu je většina výrobků vyráběných na našich strojích vyrobena z PP nebo HDPE a naši zákazníci chtějí výrazně zvýšit podíl recyklovaných materiálů ve svých výrobcích. Aby toho mohli dosáhnout ekonomicky, jsou závislí zejména na čistých recyklátech. Bohužel v Evropě stále chybí odpovídající schválení pro široké využití mechanicky recyklovaných polyolefinů v potravinářském sektoru. Proto zde chceme poskytnout podporu a v R-Cycle vidíme fantastickou příležitost, jak zlepšit čistotu a kvalitu recyklačních toků PP a HDPE do té míry, aby bylo možné získat potřebná potravinářská schválení pro použití těchto recyklátů. Chceme zde přispět svými odbornými znalostmi a zkušenostmi s technologiemi, jako jsou In-Mold-Labelling (IML) a Injection-Compression-Moulding (ICM), k vytvoření přesvědčivých aplikací a jejich zpřístupnění všem zúčastněným stranám v rámci mezioborových projektů. Tímto způsobem budeme generovat nové znalosti, abychom mohli kompetentně konzultovat a přesvědčit co nejvíce výrobců obalů."

V neposlední řadě bude společnost Sumitomo (SHI) Demag využívat technologii digitálního produktového pasu, aby v budoucnu poskytla podrobnou transparentnost o stopě svých strojů. Christoph Wynands prohlásil: "V tomto případě se jedná o velmi důležitý krok: "Přezkoumáváme a analyzujeme náš interní hodnotový řetězec a diskutujeme s partnery a dodavateli v naší síti o uhlíkové stopě našich vlastních strojů a zlepšujeme dodavatelský řetězec, kdykoli je to možné a nutné ke snížení uhlíkové stopy. Udržitelná opatření a ekologické chování jsou navíc již mnoho let naší vlastní DNA. Ekologický dopad a udržitelné aspekty jsou dvě z nejlépe hodnocených kritérií v našich bodovacích tabulkách, když hodnotíme a upřednostňujeme veškerý náš nový vývoj. Z tohoto důvodu jsme zefektivnili naše portfolio strojů na plně elektrické vstřikovací stroje a výkonné služby, abychom například podpořili naše partnery a zákazníky v odpovědném využívání primárního materiálu a umožnili jim zvýšit podíl recyklovaného materiálu v jejich výrobcích. Nebo - dokonce v blízké budoucnosti - snížit spotřebu energie při výrobě obalů na polovinu přechodem z konvenčního hybridního vstřikovacího stroje na náš plně elektrický stroj PAC-E, aniž by ztratili jedinou milisekundu času cyklu."