Společnost Sumitomo (SHI) Demag posiluje svou přítomnost na trhu ve Velké Británii a Irsku

Společnost Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery (UK) Ltd (SDUK), která je stoprocentní dceřinou společností Sumitomo (SHI) Demag GmbH, Schwaig, posiluje svou přítomnost na trhu ve Velké Británii a Irsku a provádí řadu investic, aby dále rozvíjela své prodejní aktivity ve Velké Británii a Irsku. Mezi tyto investice patří i rozšíření manažerského týmu společnosti SDUK jmenováním Davida Raina do představenstva. Raine, který převezme celkovou odpovědnost za prodej a který v britském a irském plastikářském průmyslu působil 28 let, mimo jiné pro společnost Sumitomo (SHI) Demag a poté pro japonského výrobce strojů, se do společnosti vrátí 1. prosince 2022.

Do konce roku 2023 převezme David Raine celkovou odpovědnost za společnost Sumitomo (SHI) Demag ve Velké Británii a Irsku a vystřídá Nigela Flowerse. Po dvaceti letech ve vedení SDUK se Flowers před odchodem do důchodu přesune na nové pozice v rámci skupiny. Pod Flowerovým vedením si SDUK udržela pozici jedné z nejlépe situovaných dceřiných společností Skupiny. "Rádi bychom Nigelu Flowersovi poděkovali za jeho 20 let odhodlání, loajality a úspěšného vedení," říká generální ředitel skupiny Gerd Liebig.

"Služby a školení poskytované společností SDUK patří k nejrozšířenějším na trhu. Na základě silných technických znalostí a poradenství chceme nyní rozšířit naši nabídku v oblasti automatizace a konkrétně posílit přítomnost naší organizace na irském trhu," vysvětluje Liebig. "Kromě toho chceme i nadále zvyšovat a sdílet naše odborné znalosti a zkušenosti z oboru na obou trzích. Vzhledem k současným vysokým cenám energií to zahrnuje i prezentaci našeho světového prvenství v oblasti plně elektrických vstřikovacích strojů. David Raine je jako zkušený a uznávaný odborník v plastikářském průmyslu ideálním kandidátem se silnou a stabilní perspektivou růstu."

Společnost Sumitomo (SHI) Demag působí ve Velké Británii od roku 1974. Dceřiná společnost SDUK, která je nyní považována za jednoho z předních dovozců vstřikovacích strojů, má přibližně 15procentní podíl na trhu a specializuje se na dodávky kompletních řešení na klíč. Rozsáhlá zákaznická základna společnosti zahrnuje výrobce automobilů, IT, obalů, elektroniky, farmaceutických výrobků, výrobků a komponentů pro vědu o živé přírodě, stavebnictví a volný čas. V současné době obsluhuje více než 1 800 vstřikovacích strojů ve Velké Británii a Irsku a přibližně 400 zákazníků je závislých na týmu SDUK, který poskytuje kvalitní poradenství, servisní podporu a technické znalosti.